Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:

Deklaracja dostępności

Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej zsproszkow.biuletyn.info.pl.

  • Data publikacji strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Część informacji umieszczone jest jako skany w formacie PDF, które nie są odczytywane przez systemy wspomagające osoby niepełnosprawne. 

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić na następujące dane kontaktowe: Mariusz Czaplicki — email: lub telefonicznie 77 464 80 70 lub 77 464 80 84 .

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.

Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.

Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Zespół Szkoła im. Józefa Warszewicza w Prószkowie mieści się w 2 budynkach szkoły i internatu:

  • Budynek szkoły Zespołu położony jest w Prószkowie przy ul. Pomologia 11
  1. Do budynku prowadzą trzy wejścia ( wejście główne, wejście od strony internatu, wejście od strony parku). Wejście od strony internatu jest wyposażone w podjazd dla osób ze szczególnymi potrzebami wraz z miejsce do parkowania. Przestrzenie komunikacyjne budynku częściowo wolne od barier poziomych (komunikacja pozioma tylko na parterze szkoły). Komunikacja pionowa utrudniona ze względu na brak podjazdów dla osób z wózkami oraz wind pomiędzy kondygnacjami.
  2. Budynek nie jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
  3. Przed wejściem do budynku szkoły zamieszczony jest numer telefonu 77 464 80 70, który umożliwia osobom niepełnosprawnym kontakt z sekretariatem szkoły w celu obsługi petenta. Pomocą osobom niepełnosprawnym służą pracownicy obsługi i administracji.
  4. Do budynku można wejścia z psem asystującym.
  5. W budynku nie ma pętli indukcyjnych, ani innych urządzeń wspomagających słyszenie.
  6. Brak w budynku oznaczeń w alfabecie Braillea.
  7. Drogi ewakuacyjne wewnątrz budynku są oznakowane. Zapewniona jest osobom ze szczególnymi potrzebami ewakuacja lub ich uratowanie w inny sposób – komunikaty dźwiękowe
  8. Na wniosek osoby ze szczególnymi potrzebami zapewniona obsługa na parterze budynku.
  • Budynek internatu położony jest w Prószkowie przy ul. Pomologia 12
  1. Wejście do budynku jest wyposażone w podjazd dla osób ze szczególnymi potrzebami. Komunikacja wewnątrz budynku jest utrudniona ze względu na występujące bariery poziome i pionowe (schody, progi w drzwiach).
  2. Budynek nie posiada windy.
  3. Do budynku można wejścia z psem asystującym.
  4. W budynku nie ma pętli indukcyjnych, ani innych urządzeń wspomagających słyszenie.
  5. Drogi ewakuacyjne wewnątrz budynku są oznakowane.

 

Asystenci osób z niepełnosprawnościami

  • Zgoda Marek
  • Czaplicki Mariusz
  • Kędzia Agnieszka
  • Jagiełło Agnieszka

Do obowiązków Asystentów osób ze szczególnymi potrzebami należą:

  • zapoznanie się ze sprawami interesantów,
  • kontakt z osobą wyznaczoną do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami w wydziale merytorycznym,
  • doprowadzenie interesanta do miejsca obsługi,
  • odprowadzenie interesanta do drzwi wyjściowych,
  • zachowanie w tajemnicy spraw poruszanych przez interesanta,
  • pomoc w przypadku ewakuacji tych osób.

 

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

W związku z wejściem w życie z dniem 1 kwietnia 2012r. ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243) osoby uprawnione mogą bezpłatnie korzystać z usług tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika przy załatwianiu spraw w Zespole Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie.

Osoba uprawniona jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania z usługi tłumacza ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się co najmniej na 3 dni robocze przed zdarzeniem telefonicznie 77 464 80 70, 77 464 80 84, e-mail:  lub listownie, z wyłączeniem sytuacji nagłych.